TLAČ NA KALENÉ SKLO

- Sklenené zásteny do kuchyne -

 

Kuchynská zástena zo skla je veľmi žiadaným a obľúbeným produktom, ktorý nahrádza klasický keramický obklad. Vďaka kaleniu je toto sklo pevnejšie ako klasické sklo, odoláva teplote až do 200 °C a bežným nárazom napr. pohárom alebo riadom. Veľkou výhodou je ľahká údržba povrchu skla.

Sklenené kuchynské zásteny vyrábame na zákazku s vlastnou potlačou. Teda fotografiou alebo grafikou, ktorú si vyberiete. Nechajte sa inšpirovať mnohými prevedeniami kuchynských zásten a vyberte si to vhodné do vašej kuchyne.

Sklenené zásteny je možné využiť ako:

 • Zásteny za kuchynské linky
 • Sklenené obklady do kúpeľní a toaliet
 • Predeľovacie steny do interiérov
 • Výplne dvier
Sklenene zasteny DIMEX
Fototapeta do kuchyne stromy ceresna

Rozmery

Rozmery sú najdôležitejší faktor vašej objednávky. Preto je dôležité aby ste presne a dôkladne zmerali miery zásteny a umiestnenie otvorov. Podľa nákresov zadáme sklo do výroby. Šírka zásteny nemôže presiahnuť 2500 mm, ak máte záujem o väčší rozmer, sklo sa musí skladať z viacerých častí. Pre viac informácií si prečítajte a stiahnite postup zamerania:

Doprava

Na prepravu kaleného skla používame transportný drevený obal, ktorý chráni sklo pred prepravnými podmienkami. Čiže si ich môžete jednoducho odviesť aj sami. Samozrejme sa môžeme postarať o doručenie až k vám domov. Pri dodaní si skontrolujte či je sklo nepoškodené. Obal veľmi opatrne odstráňte a zrecyklujte podľa možností.

Farebny dym fototapeta sklo

Cena

Nezáväzne vám vypracujeme cenovú ponuku a náhľad. Stačí poslať e-mail na recepcia@dimex.sk so všetkými potrebnými údajmi: rozmery, otvory, motív a miesto doručenia, keďže sa cena dopravy odvíja od vzdialenosti nášho sídla v Martine. Osobný odber je zadarmo, účtovaný je len poplatok za balné.

Materiál

Na výrobu sklenených zásten používame extra číre sklo s hrúbkou 6 mm. Pri tomto skle nedochádza k farebnému skresleniu vytlačeného vzoru. Do skla je možné pripraviť otvory na zásuvky a pod. Tieto otvory je však potrebné urobiť ešte pred kalením! Zakalené sklo už nie je možné upravovať.

Kuchynska zastena pupava dimex

Motív

Pripravili sme pre vás množstvo vzorov, z ktorých si môžete vybrať motív na vašu sklenenú zástenu. V prípade, že by ste nenašli vhodný motív pre vašu kuchyňu, napíšte nám na email recepcia@dimex.sk . Pomôžeme vám, nájsť fotku vo fotobanke www.fotky-foto.sk. Následne túto fotografiu spracujeme a pošleme vám náhľad ako bude vyzerať orezaný obrázok. 

Tlač

Na potlač sklenených zásten používame modernú digitálnu tlačiareň s UV žiarením. Do našej tlačiarne používame špičkové tonery, aby sme zaručili vynikajúcu kvalitu, trvanlivosť a stálosť farieb.

Tlačíme z digitálnych formátov TIFF, JPG a PDF s rozlíšením 150 dpi – 300 dpi. Maximálny rozmer pre tlač skla je 2500 x 1200 mm. Vami zvolený motív tlačíme na zadnú stranu skla, na ktorý následne nanesieme bielu kryciu vrstvu. Takouto úpravou zabránime presvitaniu podkladu napr. steny alebo lepidla.

Fototapeta do kuchyne vlna

Ako objednať sklenenú zástenu do kuchyne

priebeh objednavky dimex
New York sepia fototapeta
 • 1
  Rozmery
  Rozmery zásteny treba dôkladne zamerať, pretože úprava sklenenej zásteny po zakalení už nie je možná.
 • 2
  Počet otvorov
  Rovnako ako v predchádzajúcom prípade, hneď treba myslieť aj na počet otvorov a ich umiestnení.
 • 3
  Motív
  Uveďte kód motívu alebo číslo fotky z fotobanky www.fotky-foto.sk, aby sme vám vedeli vypracovať hneď aj náhľad.
 • 4
  Doprava
  Vybrať si môžete osobný odber v Martine alebo využiť naše dopravné služby. Cena sa odvíja od miesta doručenia kaleného skla.
 • 5
  Zameranie a montáž
  Tieto služby momentálne ponúkame len v okolí Martina. Montáž skla vám však vie zabezpečiť aj šikovný stolár vo vašom meste.

 

Otázky a objednávky posielajte na e-mail: recepcia@dimex.sk


Vypracovanie cenovej ponuky je nezáväzné.

Dokumenty na stiahnutie

Všetky informácie, ktoré potrebujete vedieť pred objednávkou kaleného skla do kuchyne.